Lifting twarzy

Lifting twarzy , technicznie znany jako rytidektomia (od starożytnej greki ῥυτίς ( rhytis ) „zmarszczka” i ἐκτομή ( ektome ) „wycięcie”, chirurgiczne usuwanie zmarszczek), jest rodzajem zabiegu chirurgii plastycznej stosowanej w celu uzyskania młodszego wyglądu. wygląd twarzy. [1] Istnieje wiele technik chirurgicznych i procedur ćwiczeń. Chirurgia zwykle obejmuje usunięcie nadmiaru skóry twarzy z lub bez napinania leżących pod nią tkanek oraz przełożenie skóry na twarzy i szyi pacjenta. Procedury ćwiczeń wzmacniają mięśnie twarzy bez operacji. Chirurgiczne liftingi twarzy są skutecznie łączone z chirurgią powiek ( blefaroplastyką ) i innymi zabiegami na twarzy i są zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym lub głębokim śnie o zmierzchu .
Rytydektomia
Mid facelifting (rytidektomia) górne nacięcie.png
Nacięcie skroniowe za linią włosów w endoskopowym liftingu środkowej części twarzy (rytidektomia). Zwróć uwagę na błyszczącą powierzchnię głębokiej powięzi skroniowej . Płaszczyzna ta jest rozcięta do obrzeża oczodołu i połączona z środkową płaszczyzną podokostnową utworzoną przez nacięcie podwargowe pod górną wargą, a często przez nacięcie powieki dolnej.

Według najnowszych statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Estetycznej z 2011 roku, lifting twarzy był szóstym najpopularniejszym zabiegiem estetycznym wykonywanym po liposukcji , powiększaniu piersi , plastyce brzucha (tzw. plastyce brzucha) , plastyce powiek (operacja powiek) i liftingu piersi .

W pierwszych 70 latach XX wieku liftingi wykonywano poprzez naciąganie skóry twarzy i odcinanie luźnych partii. Pierwszy lifting podobno przeprowadził Eugen Holländer w 1901 roku w Berlinie . [2] Starsza polska arystokratka poprosiła go o: „podniesienie jej policzków i kącików ust”. Po długiej debacie w końcu przystąpił do wycinania eliptycznego kawałka skóry wokół uszu. Pierwszy podręcznik o chirurgii plastycznej twarzy (1907) został napisany przez Charlesa Millera (Chicago) zatytułowany Korekcja niedoskonałości czynnościowych . [3]

Podczas I wojny światowej (1914–1918) holenderski chirurg Johannes Esser dokonał jednego z najbardziej znanych dotychczas odkryć w dziedzinie chirurgii plastycznej, a mianowicie „ techniki przeszczepu skóry ” [4] . Strona angielska i niemiecka w wojnie. W tym samym czasie brytyjski chirurg plastyczny Harold Delfs Gilliesużywał Esser-graftu, aby uczyć wszystkich tych, którzy gromadzili się w jego kierunku, którzy chcieli uczyć się u niego. W ten sposób zyskał miano „Ojca chirurgii plastycznej XX wieku”. Wiadomo, że w 1919 r. dr Passot opublikował jeden z pierwszych artykułów na temat liftingu twarzy, który polegał głównie na uniesieniu i przerysowaniu skóry twarzy. Po tym wielu innych zaczęło pisać artykuły na temat liftingu w latach dwudziestych. Od tego czasu chirurgia estetyczna była wykonywana na szeroką skalę, stanowiąc podstawę chirurgii rekonstrukcyjnej. Dużą rolę w jej rozwoju odegrała pierwsza kobieta chirurg plastyczna, Suzanne Noël , która napisała jedną z pierwszych książek o chirurgii estetycznej zatytułowaną Chirurgie Esthetique, son rôle social .

Więcej na:

Klinika medycyny estetycznej Skingen Warszawa
Al. Bohaterów Września 18/3
(wejście od ulicy)

02-389 Warszawa

Klinika medycyny estetycznej Skingen Sochaczew
aleja 600-lecia 22, 96-500 Sochaczew
budynek Ederm Salon Urody
96-500 Sochaczew